Súkromné hodiny hry na gitare

Gitara je strunový nástroj s bohatou históriou a vývojom. Na tomto nástroji som začal hrať ako desaťročný. Po príchode na konzervatórium sa mi otvoril nový rozmer hrania a začal som hrávať aj na basovej gitare.

Gitara mi počarovala svojím využitím. Je ľahko premiestniteľná, teda si ju môžem vziať všade so sebou - na výlety, oslavy narodenín, alebo si len tak pre seba hrať obľúbené pesničky a tešiť sa z hudby.

Na súkromných individuálnych hodinách sa najprv učíme klasické základy (držanie gitary, správne tvorenie tónu, správnu polohu ľavej ruky, vnímanie nástroja), pohotovo sa učíme čítať noty a vedieť sa v nich stopercentne orientovať, preberať stupnice. Na cvičeniach si osvojujeme techniku hry, učíme sa akordy a neskôr spájanie spevu a hry známych piesní dokopy, šikovnejšie deti sa stretávajú s ich prvými vlastnými skladbami.  

Cieľom hodín je naučiť základy klasickej gitary, orientáciu v akordovom hraní, no hlavne prebudiť u detí vášeň k hudbe a viesť ich k využitiu gitarovej hry v ich živote. 

Podľa individuálne dohodnutého rozvrhu 1 hodina týždenne.

Podmienkou je vlastný hudobný nástroj.

Vyučujúci: 

 

DIÁRIUM